Kiedy warto wynająć dźwig?

Żurawie samojezdne, czyli urządzenia podnośnikowe zwane również dźwigami, to maszyny z ruchomym ramieniem, które służą do podnoszenia i przenoszenia ładunków. Znacznie usprawniają wykonywanie prac, szczególnie obecnie, gdy można skorzystać z możliwości jego wynajęcia od zewnętrznej firmy. Kiedy warto to zrobić?


Praktyczne zastosowanie dźwigów

Dźwigi używane są przede wszystkim na placach, na których wznosi się nowe budynki, a także przy budowie autostrad, wiaduktów, mostów i linii metra. Są to urządzenia bardzo powolne, a zarazem precyzyjne. Sprawdzają się przy wynoszeniu na wysokość szalunków, układaniu kondygnacji oraz podnoszeniu ciężkich elementów prefabrykowanych. To jednak niejedyne ich zastosowanie. Sprawdzają się także przy demontażu konstrukcji, załadunku i przeładunku wielkogabarytowych przedmiotów, transporcie urządzeń i maszyn oraz instalacjach przeprowadzanych na dużych wysokościach. Żurawie samojezdne używane są także do wykonywania ścianek szczelnych przy użyciu wibromłotów.


Wynajem dźwigu w praktyce

Wynajem dźwigu to usługa kierowana zarówno do firm, jak i osób prywatnych. W przypadku tych pierwszych jest ona niezbędna w takich sytuacjach jak awaria własnego urządzenia lub konieczność skorzystania ze specyficznej maszyny, której dane przedsiębiorstwo nie posiada (np. dostępnego w naszej ofercie dźwigu 35. tonowego). Z takiej opcji korzysta również wiele małych podmiotów dopiero rozpoczynających swoją działalność oraz tych, które nie mają w swoich szeregach pracowników wykwalifikowanych do obsługiwania dźwigów. Wynajem urządzeń podnośnikowych dedykowany jest także osobom prywatnym. Wówczas wypożyczenie sprzętu trwa zdecydowanie krócej i zazwyczaj obejmuje mniej wymagające prace.


Dlaczego warto wynająć dźwig?

Trudno kwestionować zalety tego typu urządzeń, bowiem korzystanie z nich to przede wszystkim znacząca oszczędność czasu, a także wygoda. Jest to oczywiście również oszczędność kosztów, szczególnie dla firm, które z dźwigów korzystają tylko okazjonalnie. Wówczas zakup urządzenia, nawet używanego, mógłby okazać się nieekonomiczny, a nawet niemożliwy.


Jak widać dzięki usługom wynajmu dźwigów korzystanie z nich stało się dostępne także dla tych firm i osób, które z oczywistych względów nie mogłyby sobie pozwolić na zakup tego typu urządzeń.

Wróć do bloga
transprzęt

Zakład Usługowy TRANSPRZĘT Jolanta Cielecka
Stara Bircza 85
37-740 Bircza

transprzęt

16 678 33 35
600 238 325 Jolanta Cielecka
602 595 892 Wojciech Cielecki

transprzęt

Poniedziałek - Piątek 700 - 1700
Sobota 700 - 1500

transprzęt

biuro@transprzet.com.pl
j.cielecka@gmail.com